207 уродини Кобзаря гучно відсвяткували у цю суботу юнацтво та пташата станиці Київ. На свято прийшли 13 юнацьких команд (понад 140 учасників зі станиці Київ та Київської округи) та 11 гніздечок пташат із батьками.
Цьогоріч юнацтво мало завданням представити різні локації та життєві періоди Тараса Шевченка. Показати задану тему мали через фотозони та інформаційні точки. Також кожна команда приготувала завдання для пташат.


На святі гості могли завітати від Моринців з Керелівкою аж до Оренбурга з Орськом – тобто практично до усіх міст та місцевостей, які за своє життя відвідав сам Тарас Григорович!
Моринці – всі знають, що це місце народження Тараса Григоровича, де пройшли перші роки його життя. Але як їх представили учасники команди імені Андрія і Шевченка Первозванні – це варто було побачити! Гості локації могли заглянути крізь шибку у хатину, де в колисці лежав маленький Кобзар! Окрім того, Первозванні розгорнули наймасштабніші інформаційну компанію серед гостей свята та перехожих, закликаючи їх відвідати свою точку та дізнатись більше про місце народження Шевченка.
Керелівку представила команда юних дослідників життя Шевченка з Василькова – Лісові Мандрівники, вони пропонували гостям цитати-передбачення, і повірте, у всіх вони виявились напрочуд актуальними!
Вовчиці з Курінь ім. Алли “Фортуни” Вовк показали, що ж робив Шевченко у Будищі та запостили найбільше сторіз в інстаграм з цьогорічного свята Шляхами Кобзаря.
Команда Кобри (Підготовчий курінь імені Наталії Кобринської) запропонувала кожному приміряти вуса Тараса Григоровича. А ще дівчата розповіли, чим займався Шевченко у Вільно та підготували мистецьку інсталяцію про місто, де і сам Шевченко колись почав малювати.
Тарасові Фісташки (Курінь число 46 імені Марусі Богуславки) знають, що у Києві в Шевченка було багато справ. Дівчата придумали показати це через звиклі молоді засоби створивши Інстаграм Тараса Григоровича, якби він жив у наші дні. Кожен бажаючий міг сфотографуватись біля Інста-аккаунту самого Ше!


Команда з апетитною назвою Варенички (підг. Курінь ім. Х. Сушко) представляла локацію Качанівка. Чудовий палац Тарновських має багату історію, зокрема, його свого часу відвідував Шевченко. Окрім ярмарку та костюмів, дівчата навчали малечу як правильно сортувати сміття.
У Сокиринці можна було помандрувати із командою Над Хмарами (Курінь ім. Наталі Лівицької-Холодної). Дівчата розповіли про історію маєтку та Тарасові відвідини. На точці було сіно та креативна пташача локація на дереві.
Петербург (навчання в Академії мистецтв, пізніші роки 1858-1859) представила команда Левиці (самостійний гурток Левиці).
Аральську експедиція та Орськ через твори, малюнки, та описи місцевої культури показала команда Наталени (Наталени).
Канів і чому саме там було поховано Шевченка розповіли команда Хрестоносці (75 Пластовий курінь ім.Героїв бою під Крутами).
Команда із загадковою назвою СГБС (Курінь імені Миколи Міхновського) розкрила на своїй локації період життя Шевченка в Оренбурзі. Кобзар у них виступив в ролі справжнього супермена, якого не зламати ні кайданами, ні погрозами.
Дівчата з команди Янки, (к. ч. 90 ім. Анни Всеволодівни), додали трохи романтизму до загальної атмосфери розповівши, які спогади пов’язують Шевченка з Яготином, його закоханості та закоханих у нього жінок. І показали чудові жіночі портрети його авторства.
Подорожі у складі Київської археографічної комісії зобразили на карті команда Білі Вовки (курінь ім. Д. Донцова). Також нагадали усім що саме малював Шевченко як художник експедиції.



Чудові враження від Шевченкіади отримали і пташата та їх батьки – адже завдяки святу вони змогли сісти у таку собі машину часу і гайнути на декілька років вперед і бодай трішки прозирнути: якими ж будуть їх пташата у юнацтві, як взаємодіятимуть зі світом, як сприйматимуть себе, які цілі матимуть.
Разом із юнацтвом пташата вирушили у спільну подорож в часи життя самого Кобзаря. Найменші пластуни змогли приміряти Шевченкові вуса та шапку, скуштувати його улюблених страв, побувати разом із ним на засланні, дізнатись про його пристрасті та кохання, побавитись у ігри, в які грався й маленький Тарас.
Пташата заворожено слухали розповідь про любов Шевченка, яку підготували для них юначки із куреня ім. Анни Всеволодівни, захоплено годували Кобзаря варениками, які потрібно було спершу знайти на терені, а тоді вже ситий Тарас допоміг пташатам упіймати злодійку, яка викрала скарб (цей квест для пташат приготували Богуславки). Маленькі пластуни були щиро подивовані розповіддю юнаків з куреня ім. М. Міхновського про заслання Шевченка та життя поета у кайданах. Зацікавлено споглядали Шевченка немовлям на інсталяції від куреня ім. Андрія Первозванного, а також облюбували хатинку на дереві, котру створили для них юначки із куреня ім. Нататії Левицької-Холодної .
А ще пташата весело й гамірно грались у ігри, що для них приготували юнаки та юначки, складали хатку з геометричних фігур та пазли. Навіть для батьків та виховників пташат юнаки підготували змаг: намалювати герб пласту з заплющеними очима. Тож у велику гру гайнули всі учасники дійства!
Але й пташата не обійшли увагою юнаків: на кожній точці вони дарували їм свої вподобайки у вигляді наліпок та висловлювали вдячність.



Переможцями змагу цьогоріч стали команди “Імені Андрія і Шевченка” (курінь ім. Андрія Первозванного) та “Варенички” (підготовчого куреня ім. Христини Сушко), які розділили перше місце та команда “СГБС” (куреня імені Миколи Міхновського) – друге місце.
Окрім того,
найкращу фотозону підготувала команда Тарасові Фісташки (курінь ім. Марусі Богуславки),
найкраще розкриття теми на інформаційній точці показала команда Білі Вовки (курінь ім. Дмитра Донцова) ,
найкраща програма для пташат була від команди Хрестоносці (курінь ім. Героїв бою під Крутами),
а переможцями інтелектуального змагу стала команда Кобри (підготовчий курінь ім. Наталії Кобринської).
Також команди отримали особливі відзнаки від проводу
за поетичну винахідливість була нагороджена команда Лісові Мандрівники
за смачне занурення в образ була нагороджена команда Над Хмарами
“Найкращими інстаблогерами” стала команда Вовчиці
За сміливість була нагороджена команда Левиці, а за дружність команда Наталени.



Дякуємо усім учасникам та гостям за чудове свято на честь великого Кобзаря українського народу!
Станична Шевченкіада “Шляхами Кобзаря” відбувається вже вчетверте. Щороку команди отримують різні завдання пов’язані із життям і творчістю Тараса Шевченка. Організаторами свята традиційно є 12 курінь УСП Рутенія, підг. курінь УПС Рутенія та 47 курінь УПС Вовча Ліга за підтримки Станиці Київ Пласт НСОУ.
Більше фото шукайте на сторінці “Шляхами Кобзаря” у Facebook!