Найпоширеніші запитання

Головна cторінка » Найпоширеніші запитання

Інформація для пластунів

Щоб провести захід, його необхідно зголосити Станичній Пластовій Старшині на сторінці “Для організаторів заходу”.

Розмір вкладки залежить від того, в якому уладі перебуває пластун/ка та чи підпадає він/вона під певні пільги. З 2021 року в станиці оновлюється розмір сплати членських внесків. Розрахувати свою вкладку можна тут.

На організацію гурткових, курінних та станичних заходів, а також на організацію таборів та оренду приміщень для занять. Окрім цього, гурток чи курінь може мати власну сувенірну продукцію, наприклад, світшоти, панамки, шкарпетки, горнятка, екосумки. Більше інформації про витрати можна подивитись у фінансовому звіті.

Замовити у київських пластунів, що займаються пошиттям одностроїв –  https://www.facebook.com/odnostriy/, або у львівській пластовій крамниці – http://www.scoutstyle.plastua.com/.

Інформація для тих, хто хоче долучитися до Пласту

Відповіді на деякі питання процитовані з книжки Марічки Артиш “Навіщо моїй дитині Пласт?” (завантажити).

Ось як відповіли на це запитання учні однієї зі шкіл Івано-Франківська. На їхню думку, пластуни — це звичайні люди, які мають «життєрадісні очі, червоні щічки та вуха як вуха», а їхньою найбільшою мрією є «зійти на Еверест» та «щоб Україна була могутньою державою». Перших троє пластунів побували на Евересті ще у 1999 році. Збудувати могутню державу? Тисячі пластунів у всьому світі роблять для цього чимало, і Ви можете їм в цьому допомогти, адже могутність держави визначається передовсім її молодим поколінням, нашими дітьми.

Скаутінґ, створений на межі ХІХ– ХХ століть як унікальна виховна система, має своїм завданням виховувати молодь на добрих громадян і щасливих людей, навчити жити в демократичному суспільстві, дотримуючись загальнолюдських та християнських принципів вірності Богові і Батьківщині, допомоги іншим тощо. Перш за все він сприяє формуванню особистості, дає нагоду розвивати таланти, пізнавати себе. Український Скаутінґ (Пласт) був створений як національний варіант англійського скаутінгу, що на той час швидко поширювався у світі. При цьому було використано досвід світового скаутінгу та національні традиції українського народу.

Ні. В 1922 році СРСР ініціював створення за моделлю світового скаутінґу організації «піонерів». Фактично, це була ідеологічна структура при ЦК ВКП(б), завданням якої було виховання молодого покоління в дусі вірності партії, ненависті до «класових ворогів» і одна із спроб використання скаутської методи в інтересах політичної партії. Пласт — неполітична та позаконфесійна організація. заснована  у 1911 році Іваном Чмолою (студент Львівської Політехніки, пізніше — сотник УСС), Петром Франком (син Івана Франка, вчений– хімік) та Олександром Тисовським (викладач біології Академічної гімназії у Львові). Датою створення організації вважається 12 квітня 1912 року — день складання першої Пластової Присяги. Основу пластової ідеології, за зразком скаутської, складають вірність Богові й Україні, допомога іншим, життя в природі, самовиховання, дотримання Закону. Мета Пласту — виховання доброго громадянина, провідника суспільства в усіх сферах життя.

Так, адже однією з цінностей Пласту є: Бути вірним Богові та Україні.

Пластун вірний Богові і почитає Його. Бог – це Правда, Добро і Краса. Бути вірним Богові – значить здійснювати ці ідеали в житті. Пластові обов’язки засновані на засадах, що їх вчать різні релігії світу. Релігії різняться віровизнаннями, догмами, обрядом і духовністю, але більшість з них має подібні моральні закони. Пластун вірний Богові за своїм віровизнанням.

Поняття “Вірність Україні” містить в собі ствердження, що існує український народ, землі, суспільство, історія, спадщина та мова. Де б не жили пластуни, вони вважають себе частиною української спільноти і дбають про її мову, добро, плекання українських традицій.

В Пласті спілкуються винятково українською мовою.

Так, Пласт існує в багатьох містах України, зокрема в станиці (місцевому осередку) Київ. Київський Пласт має власне членство, традиції та статут, але підпорядковується крайовому керівництву усього Пласту, так само, як, наприклад Пласт у Львові чи Харкові. Також, Пласт поширений у державах, де живуть українці. Окрім України найчисленніші організації є в Австралії, Великобританії, Аргентині, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині, США. Є окремі пластові групи та пластуни– самітники у Бразилії, Латвії, Франції, Казахстані.

Потрібно заповнити форму для відповідної вікової групи на сторінці “Приєднатися до Пласту”Після цього ви отримаєте на вказану пошту лист з детальними інструкціями та подальшими кроками.

Після вступу до Пласту Ваша дитина починає сплачувати членські внески. Розмір вкладки залежить від того в якому уладі перебуває пластун/ка та чи підпадає він/вона під певні пільги/. Не пільгова вкладка для дітей в станиці Київ з 2021 р. становить 110 грн/місяць і сплачується щоквартально. Одночасно Вас чекатимуть витрати на однострій та відзнаки (це можна придбати у пластовій крамничці), на дорогу до місця проведення занять, канцтовари, тощо. Влітку силами виховників осередку або округи проводиться двотижневий виховний табір. Його повна вартість для однієї дитини відповідає вартості 4–6-денного перебування в традиційному оздоровчому таборі.

У Києві немає конкретного місця, де би проводились усі пластові заняття. Місце проведення залежить від виховника, переважно усі заняття проводяться в центрі міста. Це може бути офіс партнерів, офіс когось з батьків, будинки дитячої творчості, приміщення при церкві чи приміщення, які орендує Пласт (пластові домівки).

Ні. Пластові курені діють у межах станиці (Києва), а не окремого району. Тому Ваша дитина відвідуватиме сходини і курінні заходи у тому місці, яке буде закріплене за її гуртком/куренем. Закріплені місця можуть змінюватись протягом року, залежно від того, які домівки будуть доступні для занять.

Так, якщо виховна мета та ідейні засади Пласту відповідають засадам виховання в сім’ї.

Заповнити заяву вступу можна у будь–який час незалежно від віку Вашої дитини на сторінці “Вступити до Пласту”. Після цього ви отримаєте на вказану пошту лист з детальними інструкціями та подальшими кроками.

Залишити Пласт можна коли завгодно. Для цього достатньо написати заяву відповідного змісту на ім’я проводу пластової станиці, до якої Ви належите. Крім того, потрібно ліквідувати всі заборгованості перед організацією (внески, майно тощо). Але пам’ятайте: повернутися до Пласту можна лише один раз, і тільки за згодою місцевого пластового осередку.

Виховання не стається саме по собі. Його творять люди, яких ми звикли називати виховниками. Маленькі і великі, худенькі і не дуже, кирпаті і кучеряві, біляві і засмаглі – всі вони разом складають «Кадру Пластових Виховників». Сходини і мандрівки, вогники і ватри, змаги і табори – все це справа їхніх рук. І діти, новацтво та юнацтво, вчаться слухати і чути, співати і розуміти, складати шатро і вогник, робити все, що вміє і як вміє їхній ВИХОВНИК!

Це система вимог, перелік пластових та загальних знань, умінь і навичок, осягнення яких веде дитину до розвитку духовних, моральних, розумових, патріотичних, соціальних, фізичних, трудових якостей, збагачує її естетичну та екологічну культуру, допомагає формувати характер згідно з Пластовим Законом. Пластові проби діти здають протягом усього пластування, як в новацтві (6–11 років), так і в юнацтві (11–18 років).

Граються, співають, майструють, слухають, дискутують, малюють, сміються, вчаться в’язати вузли і знаходити шлях за знаками мандрівника… НЕ дивляться телевізор, НЕ грають в комп’ютерні ігри, НЕ байдикують

Так, якщо протягом року брати активну участь у всіх пластових заняттях (сходинах, прогулянках, мандрівках, змагах тощо). Пластові табори є обов’язковою вимогою для виконання пластових виховних програм та здобуття пластових ступенів.

На сьогодні, у нас не вистачає виховників, які могли б займатись з дітьми, оскільки охочих долучитись до Пласту дуже багато. Тому ми створили віртуальну чергу до якої потрапляє ваша заява після заповнення. Ця черга необхідна для чесного розподілу дітей. Ми проти “кумівства”, тому, навіть, якщо у Вас є друзі пластуни, Ваша дитина, все одно, ймовірно потрапить до черги. Наразі черга є для дітей віком від 7 до 17 років. Якщо Вам вже виповнилось 18 років, Ви можете особисто долучитись до організації у ролі виховника

Так, багато наших заходів відкриті для участі не лише пластунам. Радимо слідкувати за оновленнями та умовами участі на сторінці “Календар заходів” та у соцмережах Київського Пласту. За детальною інформацією – пишіть нам 🙂

Залежно від Вашого бажання та можливостей: виховником, адміністратором чи інструктором. Пластуни волонтери працюють з дітьми, допомагають іншим у виховній праці, разом з однодумцями організовують суспільні та внутрішньопластові заходи, табори, вчаться на вишколах, знаходять нових друзів у різних куточках України і не тільки, подорожують, мандрують, осягають нові цікаві заняття, співають пісень коло вогнища і ще багато– багато іншого.

Якщо Пласт для Вас – «темний ліс» і Ви не розумієте, що Вам там робити, знайдіть час побувати на пластовому святі, піти з пластунами в мандрівку або допоможіть провести змаг, або поїдьте на табір –  тільки зробіть це із щирим зацікавленням і бажанням відчути на собі «чар пластування» 🙂

Ми вдячні за Вашу ініціативу! Допомогти Київському Пласту можна у різних напрямках: компетенцією, товаром/послугою, або ж фінансово. Ви можете обрати з 3 напрямків найближчий для себе, усі деталі –  на сторінці “Допомогти Київському Пласту”

На сайті https://www.plast.org.ua/. У книжці Марічки Артиш “Навіщо моїй дитині Пласт” (2013), про яку ми згадували вище. У книгах Б. Савчука «Український Пласт 1911– 1939» (1996), Ю. Старосольського «Велика гра» (1995), «Пластовому довіднику» (1999).Т. Самотулки «Історія України в іграх. Захисники рідного вогнища» (1995) та «Історія України в іграх. Отрок» (1998), Я. Луцького «З історії туристично– краєзнавчої роботи в Пласті» (1998), О. Сича «Пласт: нарис витоків історії сьогодення» (1999). Більшість цих видань можна знайти в інтернеті у вільному доступі.

Ми з радістю відповімо на всі Ваші запитання! Пишіть нам у соцмережах або заповнюйте зворотню форму на сторінці “Контакти”