В станиці Київ відбувся традиційний захід підготовки до пластових таборів Свято Весни!

Свято Весни – це щорічний дво- чи триденний табір для пластунів, що проводиться по осередках на честь опікуна Пласту святого Юрія Переможця. Цього року через посилення карантинних обмежень захід перенесли на літо, а окрім того – свою програму та легенду Свята Весни мали і три вікові улади Пласту – пташата, новаки та юнацтво.

“Ласкаво просимо у Ліс” – Свято Весни пташат Києва

6 червня у Боярському лісі зустрілись 100 пташат з батьками, братиками й сестричками, і, навіть, з бабусями й дідусями. Усього об’єдналось 10 столичних гніздечок, які спільно пройшли захопливий квест з 5 – ти точок та вчились майструвати лісові прикраси, грати в ігри на пильність та кмітливість та тренувати спритність та дружню підтримку.

Квест був не лише для пташат, а й для усіх 14-ти виховниць, котрі дуже оперативно і швидко реагували на зміну погодних умов, адже погода була хоч і примхливою, проте дуже поблажливою до Пташат.

“Дякую нашим мега креативним виховницям, котрі “на ходу” коригували завдання, реагуючи на погоду, кількість пташат та їх настрій. Ну і звичайно окрема подяка “команді борщу”, які самі організувались, довезли виряд і нагодували ціле свято смачнезним борщем ))) Дуже мені було тепло мати спільне відкриття у великому колі, прапор, багато-багато пташаток-хорунжих та співи у загальному пташачому гурті”, – розповідає комендантка свята Катерина Сідаш.

Пташатка вчили пісень та співали у великому дружньому спільному колі, а також, натхненні природою та лісом, малювали неймовірні картини.

“Лісова пісенька” – як святкували Свято Весни новаки

Парк Наталка, Маріїнський парк, Ботанічний сад на університеті, Пейзажна алея, Голосіївський парк, Замкова гора на Контрактовій, Парк Сучасної скульптури та інсталяції, Біля Батьківщини Мати, Парк КПІ – все це локації цьогорічного Свята Весни для новаків та новачок станиці Київ, яке проходило у форматі колового змагу. У Святі взяли участь 7 київських гнізд та одне гніздо з Херсону – а це, 146 новачок та новаків разом з братчиками та сестричками.

Кожне гніздо обирало локацією один з київських парків та проходило низку завдань присвячених легенді, яка була присвячена драмі-феєрії Лесі України “Лісова пісня”. На кожній точці змагу діти отримували завдання та дізнавались цікавий факт про Лесю Українку, а сама точка була подорожжю до міфічної істоти з історії “Лісової пісні” (Перелесник, Куць, Лісовик, Водяник, Русалка). Завдання на точках були найрізноманітнішими: діти розкладали намети, робили природні бульбашки, співали пісні, розшифровували азбуку Морзе, змагались у знанні творчості українських письменників.

“Вперше ми організовували схожий захід таким чином, що учасники та гніздові отримували виряд та сценарій заходу заздалегідь поштою. Таким чином взяти участь змогла навіть новацьке гніздо з Херсону, такий досвід став дуже позитивним як для організаторів, так і для виховників. Ми ставили за мету познайомити дітей з творчістю видатної Лесі України в цікавій та ігровій формі таким чином, щоб зацікавити цим наше новацтво. Найважливіше, що діти змогли побачитись разом, підготуватись до таборового літа і попрактикували потрібні навички” – коментує захід головна організаторка та авторка легенди Марічка Берізко.

Метою новаків був пошук цвіту папороті, який має врятувати Мавку. На кожній точці, виконавши завдання, діти отримували літери, які в кінці складали слово “Україна”. Це й не дарма, адже Леся Українка дуже любила нашу країну і через свої твори передавала любов до неї. Тому цвіт папороті не можна побачити очима, його можна відчути тільки серцем і нам це вдалось. Поки Україна буде в наших серцях і поки ми пам’ятатимемо про Лесю Українку, її Мавка житиме вічно.

“Вперед у минуле” – Свято Весни станиці Київ

Наймасштабніше Свято Весни відсвяткували юнацтво та старші пластуни станиці – протягом 3-х днів (4-6 червня) курені станиці таборували у Боярському лісі: змагались в практичному пластуванні з табірництва та топографії, інтелектуальному та кулінарному змагах, пробігали забіги та смугу перешкод, ставили імпрези (власні вистави), малювали курінні газети, грались у лазеертаг та ще багато-багато інших активностей! Тим часом старші пластуни та сеніори станиці співали на ватрах, дискутували про виховництво та грали в настільні ігри на програмах для старших пластунів.

На ватрі-концерті пластуни не лише слухали імпрези, а й провели чарівний музичний вечір під акомпанемент Святослава Бойко (з гурту «Широкий лан») 

Легенда Свята була присвячена подорожі у минуле, тож під час таборування усі учасники, яких було понад 200 разом з організаторами змогли поринути в атмосферу Пласту 20-30хх років та відчути дух справжнього пластування та командного запалу.

“Свято весни – це не тільки перша перевірка вмілостей та знань перед літніми таборами. Це ота особлива атмосфера, коли вся(майже) станиця збирається на одному лісовому терені і разом переживає емоції перемог в змагах, цікавих рішень, враження від ватр та вмілостей інших. Здається в цей короткий термін можна зрозуміти усім, що таке Пласт”, – додає комендант заходу Іван Брацюнь.

Загалом участь у змаганнях взяли 9 команд юнацтва станиці Київ разом з сам. гуртком зі станиці Васильків. За 3 дні учасники взяли участь у 17-ти змаганнях за перемогу в яких отримали призи! Переможцями у загальному заліку стали команди:

🥇1 місце – к. ч. 46 ім. Марусі Богуславки (138 балів)

🥈2 місце – к. ч. 75 ім. Героїв бою під Крутами (136 балів)

🥉3 місце – к. ч. 72 ім. Марії Магдалини-Мазепи (133 бали)

Провід Свята Весни “Вперед у минуле щиро дякує за допомогу в організацї змагів к. УСП ч. 32 Степові Відьми, к. ч. 7 Чота Крилатих, 12 к. УСП та 48 к. УПС Рутенії, к. УСП “Дубове Листя”, 9 к. УСП «Одержимі», к. УСП ч. 11 НепрОсті , к. УПС Вовча Ліга, к. УСП ч. 49 Зелені Гуски , УСП к. ч. 47 Передові, а також к ч. 3 УСП/УПС Лісові Чорти.

Спонсорами заходу стали ПрАТ “Добра вода”, ТОВ Nestle Україна та Coca-Cola. Провід Свята Весни “Вперед в минуле” дякує всім учасникам та інструкторам за участь.

текст — Марина Пінькевич

фото — Київський Пласт