Пташата (наймолодша вікова категорія пластунів 2-6 років), разом з пластунами всього світу гучно відсвяткували День Першої Пластової Присяги’21, якому передував он-лайн Марафон “Там, де ми є”.
Марафон, що тривав з 28 березня по 8 квітня містив 5 відео, присвячених виховним точкам ПЛАСТУ. Пташата, які брали участь у Марафоні надіслали понад 300 фото та відео з активностями – діти мали спортивні змагання в домашніх умовах, вчились бути самозарадними, експерементували та грались на природі. Для маленьких пластунів – це неймовірний досвід і нагода вкотре пересвідчитись, що вогонь великої Ватри передається навіть крізь монітори, адже кожне фото було сповнене дитячої безумовної радості та захоплення.
“Ідея марафону виникла спонтанно, коли були скасовані сходини наживо через карантинні обмеження”, – розповідає Ольга Спіжова, відповідальна за програму Марафону. “В часі наближення великого свята всіх пластунів – ДППП, дуже хотілось показати Пташатам, що хоч і на відстані, але ми разом, ми включені у спільні справи, спільні активності, нас багато і ми робимо цікаві та круті речі! Отримуючи зворотній зв’язок, ми бачимо, що у нас вийшло, бо кожна усмішка на фото і відео, кожна щира дитяча емоція – це і є чар пластування, який нас всіх об’єднує!”, – додає Ольга.
Свято об’єднало майже 200 пташат з Києва та Київської округи і видалось таким захопливим, що поклало початок новому заходу на крайовому рівні. Так, Марафон до ДППП’21 “Там, де ми є” став частиною великого онлайн свята “Маю в серці те, що не згорає”, до якого долучались пластуни не лише з усієї України, а й – світу. Загалом до трансляції приєдналось понад 10 тисяч глядачів з різних куточків земної кулі.
Творення пташачої програми для заходу мало низку викликів, зокрема: як же розповісти історію свята пташатам так, щоб це не було “вервечкою” нудних подій, а цікавою історією? “Ми вирішили звернутися до улюбленця Пташат котика Вогника і дослідити минуле його родини. Так з’явився щоденник Вогникового пра-дідуся, кота Маркіяна на псевдо Смолоскип…”, – розповіла референтка (очільниця) Уладу Пластових Пташат у Києві Ганна Типусяк.
Дякуємо усім учасникам та ідейним натхненникам свята, передовсім відповідальній за програму: Ользі Спіжовій, референтці Уладу пташат та авторці історій про котика Вогника – Ганні Типусяк , виховницям та виховникам, котрі турботливо та натхненно створювали відео для пташат: Таня Біль, Валентина Шкуро, Тетяна Обухова, Андрій Чубик, Катерина Майстренко, а також Kateryna Sidash та Ірина Хевпа.