ЯКИЙ СПАЛЬНИЙ МІШОК ВИБРАТИ?

Який спальний мішок вибрати?

Головне в поході – добре виспатися. Візьмеш занадто тонкий спальник – замерзнеш, занадто товстий – перегрієшся, ніч нанівець, вранці нікуди не хочеться. Якщо хочете спати як немовля, запам’ятайте 5 правил, як правильно підібрати спальний мішок.

 

Головне в спальному мішку – утеплювач. Від його кількості і якості залежить сезонність спальника.

Літні спальні мішки мають тонкий шар утеплювача і прямокутну форму. Розтібнув блискавку, перетворюються в легку ковдру. Використовують в теплу погоду або поки температура повітря впаде до +5 ° C.

В Міжсезоння спальники мають більшу товщиною. Зазвичай вони теж прямокутні, але з капюшоном, щоб захистити голову від осінньої прохолоди. Їх температурний діапазон: від +5 ° C до -5 ° C.

Суто зимові моделі: товсті, особливої форми, з капюшоном. Для любителів екстремального зимового відпочинку.

Щоб визначити сезонність при виборі спального мішка, вивчіть інформацію на етикетці:

Також читайте: Як видалити mail.ru з комп’ютера

  • t ° Maximum – максимальне значення температури повітря, при якій не жарко спати в розкритому спальнику.
  • t ° Comfort – мінімальна температура, при якому не холодно спати в закритому мішку.
  • t ° Extreme – найнижча температура, при якій холодно спати, але ви не перехолонете.

Типи спальних мішків

типи спальних мішків

За формою мішка спальники діляться на два типи.

1. «Ковдра»

Об’ємний спальник-ковдра прямокутної форми призначений для нескладних походів. Зручний тим, що турист в ньому спить без стиску в будь-якому положенні.

2. «Кокон»

Відрізняється анатомічною формою: широкий в плечах, звужується до ніг. Завдяки цьому «кокон» краще облягає тіло і зберігає тепло. У багатьох моделях є утеплений комір , який разом з капюшоном затягується стяжкою із стопором. Всі шви з зовнішньої і внутрішньої сторін «кокона» зміщені один щодо одного, що також перешкоджає втраті тепла.

Звужена форма забезпечує меншу вагу і об’єм спальника.

Матеріал наповнювача

Від якості наповнювача залежить, наскільки теплий і легкий спальний мішок.

Гусячий і качиний пух ідеально зберігає тепло завдяки величезній кількості повітряних прошарків між пір’їнками. Але у нього є істотний мінус – він легко вбирає вологу і довго сушиться. Згодом пух скочується і втрачає теплозахисні властивості. Найдорожчий наповнювач.

Синтепон – простий і дешевий синтетичний наповнювач. Менше вбирає вологу, ніж пух, але погано зберігає тепло і збивається в грудки після декількох прань. Однозначно поганий вибір.

Також читайте: Як переночувати в лісі без намету

Фірмові синтетичні наповнювачі. Мають назви, які є зареєстрованими торговими марками. Виробляються з синтетичних волокон з особливими властивостями. Відмінно зберігають тепло в сухому і у вологому стані, добре переносять прання, швидко сохнуть, не змінюють своїх властивостей протягом багатьох років.

Особливості зовнішнього і внутрішнього матеріалу

При виборі спальника також має значення зовнішній і внутрішній матеріал. Важливо, щоб спальна сторона мішка була зшита з дихаючої, що не вбирає запахи і ніжною на дотик тканини. Тоді як зовнішнє покриття спальника повинна бути міцним і досить щільним. Поліестер з дрібною сітчастою прошивкою підходить для цього найкраще.

istoriya spalnyh mishkiv

Яким повинен бути хороший спальник?

Зверніть увагу на важливі дрібниці, властиві якісному спальнику:

  1. Захисна стрічка, підшита до блискавки зсередини. Запобігає «закусуванню» тканини і зберігає від пошкоджень.
  2. Фіксація блискавки (липучка у капюшона). Не дозволить блискавки випадково розстібнутися.
  3. Завдяки двосторонній «блискавки» два спальника можна з’єднати між собою.
  4. Капюшон анатомічної форми зі стягуванням. Надійно закриє голову і не дає холодному повітрю проникнути всередину спальника.
  5. Внутрішня кишеня на «блискавки». У нього, наприклад, можна покласти пакетик хімічного обігрівача, який підтримає вас в особливо лютий мороз.

Якщо хочете доповнити або поділитися досвідом, який спальник краще вибрати, будемо раді вашим коментарям. Впевнені, вони стануть в нагоді туристам!

За матеріалами: https://f.ua/articles/kak-vybrat-spalnyj-meshok.html