Як вижити в лісі: дізнайся як правильно вижити в лісі

maxresdefault

Як вижити в лісі?

Виживання в лісі, як і в будь-який інший місцевості та ситуації, має бути направлено на підтримку нормальної працездатності організму і повернення до нормального способу життя, в звичне середовище перебування.

 

Опинившись в такій несприятливій ситуації, необхідно вжити всіх заходів для порятунку і згадати всі поради, які ви коли-небудь чули. Виживання в лісі залежить тільки від людини, яка там опинилася. Людина без спеціальної підготовки може стати жертвою зневоднення, виснаження, переохолодження, отруєння.

Отож, давайте розберемось, як правильно виживати в лісі.

Як вижити в лісі: Як зорієнтуватися?

 

p1482

Напевно, більшість людей, які мали зіткнутися з виживанням, перед цим загубилися або заблукали.

Перше, що потрібно зробити в такій ситуації – почати думати в правильному напрямку і змусити себе не панікувати. Завжди можна знайти шлях до виживання. Панікою нічого не змінити. 

Правила, які використовують в лісовій місцевості для орієнтування, полягають у використанні:

  • Небесних світил: Сонця, Місяця, зірок;
  • Поведінки тварин і комах;
  • Рослинності і дерев;
  • Компаса;
  • Годин.

Для того щоб знайти дорогу в цивілізацію навчіться дивитися по сторонах і бачити. Виживання в лісі залежить від вашого сприйняття дійсності. Якщо є така можливість – знайдіть високе дерево і залізьте на нього, це дозволить озирнутися і, можливо, знайти ознаки цивілізації на відстані. Але потрібно пам’ятати, що піднімаючись на висоту, ви піддаєте своє життя небезпеці, що робити не бажано. Робіть це тільки тоді, коли ви впевнені в своїх силах і уміннях.

Другий метод, який допоможе знайти дорогу в цивілізацію, це використання річки. З давніх часів, люди влаштовували свої житла недалеко від водойм і річок. Це пов’язано з тим, що вода дуже цінний ресурс. У сьогоднішньому світі все влаштовано так само. Біля річок завжди можна знайти цивілізацію. При пересуванні вздовж річки, за течією, завжди є ймовірність вийти до людей.

Третій спосіб, який заслуговує на увагу – використання звірячих стежок. Дикі тварини, які мешкають в цій місцевості ходять до водойм за певними стежках. Ці стежки можуть вивести людину до річки. А далі залишається слідувати за течією річки.

Як вижити в лісі: Як і де шукати воду?

110357561

Якщо протягом великої кількості часу у вас нічого не вийшло і не вдалося знайти дорогу в цивілізацію, потрібно знайти воду.  Виживання в лісі  залежить від води так само, як і від інших факторів. Без води, яка становить більшу частину організму,  вижити  протягом довгого часу не вийде.

Воду, яка посприяє порятунку, можна добути кількома способами.

Перший, і найлегший, знайти водойму з водою. Це річка, озеро, ставок або болото. Такі водойми, в основному, знаходяться в низинах. Фактом наявності такого водойми в низовині можна вважати буйство рослинності, яке відразу впадає в очі. Вода сприяє активному росту всієї флори екосистеми.

Наступний спосіб, схожий попереднього. Він пов’язаний з пошуком ґрунтових вод. Іноді, через особливості рельєфу, ґрунтові води можуть підходити близько до поверхні. Наше завдання знайти ці місця і добути воду. Такі місця, частіше, всього знаходяться в низинах. Сигналом про присутність ґрунтових вод недалеко від поверхні можуть служити представники деяких видів рослин. Це ті рослини, яким потрібно багато води: очерет і інші.

Знайшовши таке місце, необхідно розкопати невелику ямку. Згодом вона наповниться водою. Здобуту воду потрібно дезінфікувати. У воді можуть знаходитися шкідливі для організму мікроби. Найпростіший спосіб дезінфікувати воду – закип’ятити її.

 Детальніше про добування води читайте в статті: Добування води

Третій спосіб – видобуток води з рослин. З рослин можна збирати росу і конденсувати рідину з листя. Якщо з росою все зрозуміло, то в методі конденсації необхідно застосувати поліетиленову плівку. На листя надягають плівку, на стінах якої конденсується волога. Мінус цього методу – великі витрати часу.

Як вижити в лісі: Як і де шукати їжу?

6 sunytsya

Для порятунку в екстремальних умовах лісистій місцевості, коли доводиться ходити на великі відстані, потрібно багато енергії. Їжі в лісі для прожитку багато, навіть дуже багато. Потрібно, всього лише вміти шукати її.

Незнання методів пошуку їжі, роблять виживання скрутним, а іноді і неможливим. Далі розглянемо деякі поради, які допоможуть знайти їжу в складній ситуації.

Правила говорять, що вживати білкову і жирну їжу потрібно тільки тоді, коли є вода. Для переробки такого роду їжі, організм використовує велику кількість рідини. Якщо немає води, потрібно утриматися від їжі. Природно, не потрібно проходити повз ягоди і фрукти.

Кращий варіант – зайнятися збиранням. Дикорослі ягоди і фрукти, напевно є в кожної посадці, не кажучи вже про ліс. Гриби – дуже цінне джерело енергії. Але в грибах необхідно розбиратися. Якщо не впевнені у своїх знаннях – цей варіант не для вас.

Комахи, жуки і черв’яки – варіант не для гидливих людей. Але варто сказати, що ця багата великою кількістю білків. У важкій ситуації комахи і черв’яки в буквальному сенсі можуть врятувати життя.

Умільці та знавці, які знають основи полювання, можуть спробувати себе в цьому занятті. Полювання – спосіб видобутку їжі, який може цілком забезпечити вас їжею. Для полювання знадобитися знати методи споруди і установки пастки, і капканів. 

Як вижити в лісі: Притулок і нічліг

les10 610x350

У разі, коли ви змушені залишитися в лісі на ніч, необхідно знайти і спорудити захисток. У притулок можна провести ніч і зігрітись. Притулок буде служити укриттям від дощу, вітру і низьких температур.

Отже, як же обзавестися нічлігом? Перший варіант – знайти його в природі. Шукати необхідно природні утворення типу печер, поглиблень в гірських породах. Загалом, шукайте затишне містечко, в якому можна буде відчути невеликий комфорт і захищеність.

Детальніше про те як збудувати притулок читайте в статті: Як переночувати в лісі без намету

У знайденому притулок необхідно облаштувати місце для відпочинку. Для облаштування цього місця підійдуть листя, трава, гілки. Знайдіть всі необхідні матеріали і побудуйте зручну лежанку. Ця лежанка, звичайно ж, не зрівнятися з ліжком, але на ній ви зможете гарненько відпочити і не застудитися від вологи та холоду землі.

Другий варіант – побудувати укриття. Для побудови укриття, матеріалу в лісовій місцевості предостатньо. Використовуйте гілки, прути, листя, траву, мох. Також можна використовувати повалені дерева, які можуть виступати основою для майбутнього шелеста. Зробіть хороший дах, який не буде пропускати вологу від дощу. Матеріалом для даху може служити мох, або листя. 

Усередині побудованого шелесту необхідно облаштувати комфортне місце для відпочинку. Облаштування лежанки описувалося трьома абзацами вище.

 Як вижити в лісі: Вогонь

45

Спираючись на основи виживання, вогонь одна з головних складових усього процесу порятунку і виживання в будь-якій місцевості. Вогонь допоможе зігрітися при низьких температурах, дозволить приготувати їжу і знезаразити воду. Полум’я багаття мотивує і додає впевненості в завтрашньому дні.

Так як ліс – це багато дерев і сухого листя, з матеріалом для вогню проблем виникнути не повинно. Але що робити, якщо немає сірників та запальнички? Як добути вогонь?

Детальніше про розведення вогню читайте в статті: Як розвести вогонь в лісі

Тут на допомогу можуть прийти всі підручні засоби і методи видобутку вогню в диких умовах.  Якщо у вас є батарейка – вона не буде зайвою. За допомогою батарейки  можна добути вогонь.

Якщо на вулиці сонячна погода, то можна скористатися способом видобутку вогню за допомогою сонячного світла. Цей спосіб має на увазі використання лінзи.