ЯК ВИТЯГНУТИ КЛІЩА – найбезпечніші способи

Як витягнути кліща?

Як тільки теплішає, все поспішають виїхати на природу. Під час активного відпочинку в тіні кущів і дерев легко підчепити кліща.

 Ці паразити мають чуйний нюх і чують свою жертву за 10 хв. Вони обирають тонкий шкірний покрив з хорошим кровопостачанням: шкіра голови, пахвові западини, пах і інші місця.

Саме тому так важливо знати, що робити, якщо кліщ присмоктався. Адже при необережному виведенні всі його частини тіла можуть залишитися всередині,заражаючи людину.

Що робити, якщо вкусив кліщ?

Часто немає ніякої можливості відразу поїхати в лікарню.Тому про те, як видалити кліща у домашніх умовах повинна знати кожна людина.

 

Найбільш ефективні способи:

Вигнутий пінцет

Це найбільш легкий і простий в застосуванні спосіб.

Потрібно акуратно схопити пінцетом кліщамаксимально близько до шкіри.Повільно потягувати вгору, одночасно обертаючи його в різні боки, як маятник.Повинно вистачити близько 3 таких прокручування, щоб паразит разом з хоботком вийшов з рани.

Як витягнути кліща

Ні в якому разіне можна стискати його тільце, адже в такому випадку всі токсини потраплять в кровотік, ймовірність зараження стає дуже великою.

Пальці

Якщо немає ніяких приладів, а позбутися від кровопивці необхідно, можна скористатися власними пальцями.Для цього попередньо їх обмотати марлею.Дії подібні до викручування з пінцетом.Здійснюється повільно, тримаючи кліща перпендикулярно голові.

 

Спеціальний прилад

Щоб полегшити цю процедуру, випускають спеціальні прилади для вилучення кліщів зі шкіри.Зовнішній вигляд нагадує вигнуту в зворотну сторону двозубу вилку.Між зубчиками розташувати паразита і подібно попереднім пунктам,розхитуючи з боку в бік,витягти кліща.

 

Звичайна нитка

Що робити, коли інших інструментів немає під рукою? Відповідь на питання «як витягнути кліща ниткою» досить простий.Взявши міцну нитку, накинути її на паразита, утворивши петлю на його тільце, і щільно затягнути, не розплющивши.Захопивши біля самої основи шкіри, легенько висмикувати.Тут дуже важливо не перестаратися, щоб не розірвати його.

Як витягнути кліща

Дане заняття може зайняти багато часу.Це близько 5 хвилин цілеспрямованих і зосереджених дій.До того ж, може бути досить проблематично обхопити ниткою кровопийцу з першого разу.

Шприц

Немає нічого більш нестандартного, як витягнути кліща шприцом.Так здається на перший погляд.Однак цей метод вдало конкурує з усіма іншими.Адже ризику розриву паразита немає.

Як витягнути кліща

Для самого вилучення кліща, потрібноприставити шприц до поверхні шкіри.Таким чином, накриваючи його зверху.Поршень повільно тягнути вгору.всі ці дії спрямовані на виштовхування паразита вгору через надлишкового тиску, його «висмоктування» зі шкіри.

Особлива перевага полягає в тому, що частини комахи не залишаються в шкірі.Також токсичні речовини, які він використовує, частково витягуються шприцом.

Якщо ж вам вдалося вручну позбутися паразита, не варто забувати про запобіжні заходи.Рану необхідно негайно обробити антисептиком. Ретельно обробити не тільки використаний інструмент, але і власні руки, все, що контактувало з кліщем.

Якщо ж вам не зовсім пощастило і всередині залишився хоботок або частинка голови –можна використовувати пінцет.

 

Протипоказані дії

Але не все так просто.У народі поширені так звані шкідливі поради.Ми ж розповімо, шо робити категорично не можна.

 

Заливати кровопивцю будь-яким маслом

Незважаючи на достатню популярність цієї дії, робити це абсолютно протипоказано.Масло не змушує паразита витягнути свій хоботок.Так, він задихається через закупорювання його дихальних шляхів.І вмирає. Однак він відригує в кров частину вже висмоктаної крові, що дуже небезпечно для організму жертви, адже інфекція спокійно може поширитися.

Як витягнути кліща

Припікання сигаретою

Або будь-якими іншими запалюючими або роз’їдаючими рідинами. Після таких дій ви в обов’язковому порядку будете мучитися з тим,як витягнути голову кліща, яка безнадійно застрягла всередині.

 

Здійснювати різкі ривки

 

 

Тиснути кліща пальцями або іншими засобами

У разі невдачі виколупувати його самого або окремі частини його тіла гострими предметами на кшталт голки, попередньо їхНЕ простерилізувавши у вогні.