НАВІЩО ПОТРІБНІ ТРЕКІНГОВІ ПАЛИЦІ – Як вибрати трекінгові палиці

НАВІЩО ПОТРІБНІ ТРЕКІНГОВІ ПАЛИЦІ – Як вибрати трекінгові палиці

Трекінгові палиці є стандартним обладнанням для багатьох досвідчених туристів – але чи дійсно вони потрібні? В цій статті ми покажемо коли потрібні трекінгові палиці, а коли можна обійтися і без них. Також розкажемо вам як обрати трекінгові палиці

Палиці  майже завжди використовуються парами. Існує також пішохідна палиця (також відома як туристична палиця), це одна палиця. Більшість мандрівників їдуть з двома гірськолижними палицями. Я думаю, що пара забезпечує більше переваг.

Навіщо використовувати трекінгові палиці?

  • Туристичні палиці, використовують коли важкий наплічник. Без них важко обійтись, коли у вас серйозна вага на спині, туристичні палиці можуть допомогти вам зберегти стабільність, особливо на крутому схилі. Чи вони зменшують навантаження на коліна? Не дуже, але більше про це пізніше.
  • Якщо ваш похід потребує перехід гірських річок, трекінгові палиці чудово допоможуть вам. Наявність двох палиць для проходу по слизькому камінню просто безцінне. Точно так само, якщо потрібно протестувати глибину потоку, то палиці виконують цю роботу.

trekking-poles-stream-crossing

  • Якщо ви походите в районі з отруйними рослинами, кропивою або будь-яким іншим рослинам, яких ви хочете уникнути, трекінгові палиці допоможуть вам м’яко поштовхувати їх на бік.
  • Якщо у вас крутий спуск, палиці можуть забезпечити хороші опорні точки.
  • Точно так само, якщо ви знаходитесь на крутому підйомі, ви можете використовувати їх, що значно полегшить підйом.

steep-climb-with-trekking-poles

  • Якщо ваші руки розбухають під час пішого туризму, використання палиць для походів потягує руки ближче до рівня серця, покращуючи кровообіг.
  • Ви можете використовувати трекінгові палиці для походів як підставки для надлегкого укриття. Це заощадить вам певну вагу у вашому наплічнику.

tarp-tent-trekking-pole

Чи допоможуть трекінгові палиці зберегти коліна?

trekking-poles-save-knees

Багато статей цитують дослідження 1999 року, в якому сказано, що використання палиць для походів зменшує навантаження на коліна до 25%. Реальність для більшості туристів не така чудова. Фактично, є дослідження, які показують, що для колін немає ніякої різниці між наявністю трекінгових палиць і їх відсутністю.

Дуже часто коліна болять і при використанні палок. Щоб зупинити біль в колінах потрібно просто зменшити вагу і дати їм відпочити. Окрім цього мають бути зручні похідні черевики. Тому, якщо ви хочете допомогти вашим колінам, обирайте зручне взуття, та розумно складайте свій наплічник. Не беріть з собою речі які не обов’язкові в подорожі.

Коли потрібно використовувати трекінгові палиці?

Багато людей полюбляють ходити з палицями ввесь час. Це не зовсім правильно. Не завжди трекінгові палиці є корисними. Давайте розберемось коли їх потрібно використовувати, а коли краще скласти і повішати на наплічник.

Використовуйте палиці для ситуацій, коли це має сенс. В іншому випадку тримайте їх прив’язаними до вашого наплічника, якщо вони вам потрібні. Зазвичай трекінгові палиці є дуже легкими. Вони не зроблять ваш наплічник важким. Використовуйте їх коли потрібно перейти гірську річку, коли потрібно дертись вгору, або спускатись по крутому схилу, коли під ногами слизьке каміння.

Як обрати трекінгові палиці?

trekking-pole

Вага і ціна

Ці два фактори йдуть рука об руку. Як правило, чим менше палиці важать, тим більше вони коштують. Легкі палиці  забезпечують перевагу меншої ваги, що робить їх легше допомагає і швидше рухатись. Протягом довгого походу це означає менше втоми. Легкі палиці також легше упакувати.

МАТЕРІАЛИ

Під високим навантаженням алюміній може згинатись, але навряд чи він зламається.

Вуглецеві волокна: легший і дорожчий варіант. Вони добре знижують вібрацію і також досить міцні. Проте під високим напруженням палиці з вуглецевого волокна більш вразливі до поломки або розщеплення, ніж алюмінієві. Якщо ви ходите в важкі, віддалені райони, це потрібно пам’ятати.

Блокувальний механізм

Трекінгові палиці ідентифікуються їхніми 2 або 3 блокуючими секціями. Цей параметр (який, як правило, становить від 24 до 55 дюймів), дозволяє адаптувати палиці до вашого зросту та рельєфу. Перевірте діапазон розміру кожної моделі, щоб переконатись, що він підходить для вас

Рукоятка

Форма та відчуття рукоятки палиці різняться від бренду до бренда, тому краще спробувати декілька моделей. Деякі рукоятки нахилені або розташовані у верхній секції так, щоб вони ергономічно знаходились під нейтральним кутом. Це може покращити комфорт і стиснення палиць. Інші оснащені рукоятками, які виходять за межі валу, що дозволяє легше зачіпати стовпи

Інші параметри на які варто звернути увагу

Наручні ремені: Більшість палиць дозволяють регулювати довжину кожного ремінця, щоб зручно закріпити навколо зап’ястя. Оскільки ваші пальці та зап’ястя будуть майже постійно контактуватися з ремінцями, ви можете розглянути декілька моделей палиць і визначитись з якими комфортніше ходити.

Підкладки для палиць: Підкладки із карбіду або сталі зазвичай використовуються для забезпечення зчеплення на більшості поверхонь, навіть на льоду. Більшість палиць також поставляються з захисними гумовими наконечниками, які подовжують термін служби наконечників та захищають речі які знаходять поруч з палицями. Гумові наконечники також корисні для використання в чутливих областях, де ви не хочете негативно впливати на землю.

Нахилені каучукові гумки (зазвичай продаються окремо) призначені для використання на асфальті або інших твердих поверхнях.