ЯК РОЗВЕСТИ ВОГОНЬ В ЛІСІ

ЯК РОЗВЕСТИ ВОГОНЬ В ЛІСІ

Уявіть собі таку картину: Ви заблукали в лісі, вже темніє, зрозуміло, що вам доведеться ночувати тут як мінімум одну ніч, а у вас в кишені лише одна пачка сірників і до цього всього зараз іде дощ. Зрозуміло, що така ситуація може трапитись раз в житті, а може і взагалі не трапитись, але ми маємо бути готові до цього.

Головне зрозуміти, що багаття в такій ситуації буде головним помічником. За допомогою багаття ви можете висушити речі, зігрітись, приготувати щось поїсти, заварити чай, і так далі. При розведені багаття треба зрозуміти, що відразу вогню не буде. Є не одна ситуація коли професіонали витрачають не це декілька годин, але якщо дотримуватись алгоритму, то у вас обов’язково все вийде.

 

Починати розводити вогонь слід починати з заготовки дрів. Ви маєте зібрати таку кількість дрів, щоб їх вистачило до ранку і вогонь ні в якому разі не погас. Якщо йде дощ, то не беріть ті дрова які лежать на землі, намагайтесь ламати сухі гілки які висять на деревах. Найкраще ламати біля стовбура, бо під час дощю туди попадає найменше вологи.  Також знайдіть достатню кількість розпалу (дуже тонкі гілки, хвоя, суха трава…).

 

Якщо не вдалося знайти сухих гілок, то не потрібно розчаровуватись. Як відомо основна волога знаходиться в корі. Тому слід подумати як звільнити гілки від кори. Саме тому коли йдете в ліс беріть з собою ніж, але якщо його раптом немає поруч, то дійте зубами, не потрібно їх жаліти, зараз головне зігрітись і висушити речі.

 

Також є дуже важливим дно багаття. Ваше завдання полягає в тому щоб зробити його якомога сухим. Якщо там сніг, то потрібно розчистити, якщо там купа мокрого мотлоху, то його теж варто розчистити.

 

Якщо ви подбали про всі ці фактори, то можна приступати до розпалювання вогню. У вас є папір? Ви можете використати його як розпал, але будьте обережні, не використайте весь свій запас.

Коли ви вже розпалили вогонь слідкуйте за тим щоб на нього якомога менше впливали природні фактори (дощ, вітер, сніг). Розвішайте свій одяг зі сторони вітру, так він просохне і вогонь не потухне.

 

Тепер ви можете зігрітись і приготувати їжу. Все, що від вас вимагається це слідкувати щоб вогнище не затухло і правильно розрахувати запаси дрів які були заготовлені ще на самому початку. Якщо у вас немає намету, то вам варто ознайомитись як переночувати в лісі без намету

 

Сподіваємось для вас ця стаття була корисна. Не забудьте поділитись нею в соц. мережах. Нехай про це дізнаються ваші друзі.