Як правильно бігати: кілька порад для новачків

c0e92b

Як правильно бігати

Багато людей хоче розпочати бігати, але постійно обіцяє собі розпочати «завтра». Але  завтра знаходиться якась відмазка:  багато роботи, втома, погана погода, немає настрою.  Тож головною перешкодою до того щоб розпочати – є ваша лінь, і побороти її – ваше першочергове бажання.

Як правильно бігати: Одяг

В першу чергу треба підібрати одяг. Не потрібно одразу купувати дорогий спортивний костюм, достатньо просто вдягнути зручний для вас одяг. З підбором взуття треба бути обережнішим, адже під час бігу ноги зазнають підвищеного навантаження.  Варто купити зручні бігові кросівки в спортивному магазині, де вас проконсультує фахівець, хоча для початку підійдуть і звичайні  кросівки з м’якою, амортизуючою  підошвою.

Як правильно бігати: Розминка

Перед бігом подбайте про розминку. Виділіть на неї 5 хвилин, розімніть усі м’язи, не забудьте окремо розім’яти та  порозтягувати ноги.

Як правильно бігати: Процес бігу

Перша пробіжки не завжди може виправдати ваші очікування.  Проте незалежно від того, пробігли ви 1 кілометр чи 5 – кожен результат є хорошим. Не намагайтеся в перші тренування вичавлювати з себе всі сили і енергію. Почніть з помірних навантажень, поступово збільшуючи їх. Тренування не обов’язково проводити щодня, для початку тричі на тиждень буде цілком достатньо.  Після пробіжки не можна одразу різко ставати. Спочатку сповільніть темп, а тоді перейдіть на ходьбу.  Після пробіжки випийте води.

Також читайте: Як розвинути витривалість

Як правильно починати бігати: слідкуємо за технікою бігу

Під час бігу слідкуйте за положенням свого тіла: не нахиляйте корпус вперед, тримайте голову прямо. Руки мають бути зігнуті під кутом 90 градусів. Дихайте носом, намагайтеся не розмовляти під час бігу.

Де і коли бігати? Коли бігати: зранку чи ввечері?

Коли краще  бігати: зранку чи ввечері? Єдиною перевагою ранішнього бігу над вечірнім є той факт, що зранку повітря чистіше. Але це справді дріб’язковий фактор, який не впливатиме  на процес і результат пробіжки.  Дехто стверджує, що бігати зранку – шкідливо.   Та насправді треба запам’ятати одне просте правило про те як правильно бігати зранку: перед великими навантаженнями робіть попередньо хорошу розминку. Дотримуйтесь цього правила і біг не зашкодить вашому здоров’ю. Ну а  тому можна певнено сказати: бігати можна як зранку, так і ввечері.

Місце для бігу обирайте зручним для вас. Це можуть бути парки, стадіони, чи просто вулиці міста. Проте намагайтеся уникати бігу біля великого потоку машин – надмірне вдихання вихлопних газів буде згубно впливати на ваше здоров’я.