ЯК ПЕРЕНОЧУВАТИ В ЛІСІ БЕЗ НАМЕТУ

Подбати про укриття в лісі так само важливо як: здобуття вогню, їжі, води. Існує декілька видів укриттів, вони відрізняються по складності, часу будування. Коли будуєш місце для ночівлі в лісі, то потрібно використовувати гілки, листя, дерева. Такі типи укриттів називаються – Курінь.

Якщо ви побачили повалене дерево, яке ще не повністю відламалось від стовбура, то Вам повезло. При такому варіанті буде достатньо вплести додаткові гілки і обкласти все це листям. Важливо впевнитись в тому, що це дерево не впаде на Вас остаточно. Також потрібно розчистити землю і покласти туди сухі гілки з листям.

713175 html 913f781

Наступний варіант – це односхильний курінь. Сам по собі він є навісом який дозволяє захиститись від вітру, а також є екраном який відбиває тепло від вогню. Якщо у Вас є спальник, то можете спокійно користуватися таким укриттям від пізньої весни, до середини осені.  Збудувати його дуже легко. Спочатку потрібно знайти два дерева які стоять поруч один від одного. Між цими деревами кріпимо перекладину, до якої підлаштовуєм жердини під кутом 45-60 градусів. На ці жердини кладемо ще одну перекладину. Після цього на цей каркас накладаємо листя. Воно має бути якомога ширше. Листя кладемо дуже щільно і з низу до верху.

2-slalash

У випадку якщо на вулиці йде дощ, сніг, або просто досить холодно, то Вам потрібно будувати двосхилий курінь. Якщо Ви вже побудували односхилий курінь, то його не важко перебудувати. Все, що треба – це просто добудувати іншу сторону за такою самою схемою. А щоб вам не добудовувати задню стінку, то просто закріпіть тільки одну сторону перекладини, а іншу покладіть на землю. Такий курінь гарно захищає від вітру, а також добре зберігає тепло. dvuhskatniy-shalash

Пам’ятайте, що ще є дуже важливим розведення вогню. Але іноді це зробити складно, особливо якщо йде дощ. Про те як розводити вогонь з мокрими дровами читайте тут.


Сподіваємося ми змогли Вам пояснити як облаштовувати місце ночівлі. Не забувайте поділитись цією інформацією з друзями в соц. мережі.