Як вибрати туристичний рюкзак

Як обрати туристичний рюкзак

Чи плануєте ходити в піші походи або лазити з рюкзаком по скелях? При виборі відштовхуйтесь від цілей

Не втомлююся повторювати, що хороший рюкзак в поході – одна з найважливіших речей.

Накинувши рюкзак з м’якою спинкою або, що ще гірше, замінивши його великою сумкою, можна не тільки зіпсувати собі і іншим настрій, але і зіпсувати здоров’я. Адже в походах доводиться нести на собі 10-20 кг, при цьому ще дертися в гору, перестрибувати струмочки, спускатися по крутих схилах і так далі. Якщо у вас надійний туристичний рюкзак, вам нема чого боятися. Навантаження рівномірно розподілена по всій спині, плечах і стегнах, тому йти набагато легше і зручніше. До того ж не треба переживати, що в будь-який момент рюкзак може порватися, і тоді все доведеться нести в руках.

Види рюкзаків

Туристичні рюкзаки можна умовно поділити на кілька видів залежно від призначення:

– Рюкзаки для походів вихідного дня – для нетривалих виїздів на природу, пікніків і походів за грибами (проста конструкція, невеликий обсяг);

Штурмові рюкзаки – для короткострокових сходжень в екстремальних умовах (невеликий обсяг, висока надійність, обтічна форма);

Рюкзаки для скелелазів (маленькі, легкі, із спеціальними петлями для спорядження);

Лижні рюкзаки (для фрірайду) – для екстремальних лижних дисциплін (наявність спеціальних кишень і кріпильних елементів для лиж та сноубордів);

Вело рюкзаки – мають особливу форму, зручну для кріплення на багажник;

Експедиційні – для тривалих виїздів (великий обсягом, без зовнішніх кріплень);

Похідні (трекінгові) рюкзаки – для піших походів, активного відпочинку (великий обсяг, зовнішні кріплення для спорядження).

Остання група найбільша. Якщо ви хочете більш-менш універсальний і практичний рюкзак, варто звернути увагу на неї. До того ж вони дуже зручні і надійні.

 

8a3077c637cb80b3f30003bc65504459 ryukzak dlya zhenshchiny 10

 

Тип конструкції

Популярні за радянських часів станкові рюкзаки (із зовнішнім каркасом) відходять у минуле. Вони мають жорстку металеву або пластикову раму, до якої кріпиться підвіска. Їх використовують у великих експедиціях або водних сплавах, але для трекінгу є більш зручні рюкзаки.

Найпопулярніші зараз – анатомічні каркасні рюкзаки. В їх основі -металеві або пластикові деталі, що забезпечують жорсткість спини рюкзака, і різні м’якші деталі з поролону та інших матеріалів, що забезпечують людської спині комфорт.

Анатомічні рюкзаки бувають дуже різних конструкцій, від найпростіших до більш складних, зі знімними деталями. Їх також поділяють на рюкзаки з внутрішнім (вшитим в спинку) і зовнішнім (елементи каркаса легко зняти або відрегулювати) каркасом.

Останні, як правило, забезпечують поліпшену вентиляцію спини завдяки різним сіток, які дозволяють повітрю вільно циркулювати між спиною і рюкзаком. Але такі моделі більш громіздкі.

Все ще використовуються безкаркасні ультралегкі рюкзаки. У них важко носити велику вагу, їх використовують, як правило, для нетривалих поїздок. Їх обсяг, як правило, в межах 30 літрів.

Читайте також: Як видалити mail.ru з комп’ютера – повноцінна і надійна покрокова інструкція

Обєм

Універсальний середній обсяг похідного рюкзака для чоловіків – 70-100 літрів, жінок – 50-70 літрів.

При виборі обсягу не варто впадати в крайнощі. Наприклад, орієнтуватися на тезу «чим більше, тим краще». Тоді існує небезпека, що пакувати рюкзак будете недбало і наберете багато зайвого. Дуже маленький рюкзак теж має свої недоліки: під час тривалого походу багато снаряги доведеться прикріпити зовні, а це не дуже зручно (збільшується обсяг, погіршується рівновага).

 

1396016792 glavnaya zhenskiy ryukzak

 

Пояс і клапан

Важлива деталь туристичного рюкзака – пояс, який дозволяє значну вагу перенести на стегна, розвантаживши хребет і плечі. Він повинен бути досить широким і м’яким, але в той же час тримати форму, мати засувку і регулювання довжини.

Ще один елемент, який дозволяє переносити обсяг, це стяжка на грудях.

У більшості сучасних рюкзаків крім цього вся підвісна система регульована, тобто її можна підігнати під людей різного зросту, а лямки – S-подібної форми (добре тримаються на плечах і не зісковзують).

Клапан (кришка) рюкзака може бути пришитим до нього або знімним ( «плаваючим»). Другий варіант більш зручний і універсальний. Його можна відстебнути, щоб полегшити рюкзак, або використовувати в якості сумки з найнеобхіднішим під час короткої вилазки в гори.

Читайте також: Тайм-менеджмент: Основні поради тайм-менеджменту

Додаткові фішки

Сучасні рюкзаки мають масу додаткових зручностей і примочок. Деякі з них марні, створені для приманки покупців, інші ж – досить практичні. Ось деякі з них:

Окремий нижній вхід в рюкзак (як правило, замок), він дозволяє дістати щось з дна рюкзака, що не розпаковуючи його;

Компресійні лямки (бувають збоку, зверху, знизу, спереду) – дозволяють стягнути рюкзак або прикріпити зовні килимок або іншу снарягу;

Зовнішні кишені, додаткові гумки, зачіпки для карабінів, липучки для закріплення трекынгових палиць – дозволяють доважили зовні додаткове спорядження;

Чохол від дощу (якщо не продається разом з рюкзаком, його можна купити окремо) – дуже корисна річ, особливо в дощових умовах;

– Пристосування для питної системи – корисно для тих, у кого є питна система і він нею активно користується.

 

як обрати рюкзак

 

Підводимо підсумок

Оскільки рюкзак – дуже важливий атрибут будь-якого походу, я б навіть сказала, що надійний друг туриста, до його вибору потрібно підійти з усією ретельністю. В першу чергу визначитеся, в яких умовах будете його використовувати і яку вагу носити. Рюкзак повинен ідеально сидіти на вас і бути надійним (перевірте щільність матеріалу, строчки, застібки).

Купівля рюкзака – це якраз той випадок, коли не варто економити. Краще раз купити дорогий якісний рюкзак, ніж потім довго мучитися в походах.