Як харчуватися при занятті спортом

Як правильно харчуватися під час заняття спортомЯк же правильно харчуватися до, під час і після занять фітнесом, щоб було краще видно результати? Розповімо як цього домогтися в нашій статті.

Харчування при заняттях фітнесом

Харчування при занятті фітнесом

Вирішили приступити до занять спортом, необхідно строго знати, чим ви будете харчуватися до, під час і після тренування. Потрібно запам’ятати одне найголовніше правило: не переїдати . Якщо ж ви не стримайтеся, то ніколи не досягнете бажаних результатів незалежно від того, скільки годин будете проводити в залі. 

Однак не слід захоплюватися і суворими дієтами . Не забувайте про те, що їжа – єдине джерело енергії, необхідний Вам для підтримки працездатності.

Харчування до тренування

Харчування до тренування

У харчування перед тренуванням повинні входити: вуглеводи, білки, але не повинно бути ніякого жиру. Розглянемо докладніше як це все впливає на наш організм. 


Вуглеводи потрібні нам для того, щоб забезпечити мозок і м’язи енергією. При активних тренуваннях паливо починає спалюватися. Білки постачають в наш організм амінокислоти для роботи м’язів . Таким чином після тренувань зростає синтез білка в м’язах. Відсутність жиру пояснюється уповільненням випорожнення шлунку і швидкості травлення. 

Жирна їжа змушена довго перебувати в шлунку, сповільнюючи таким чином швидкість травлення. Перебуваючи в шлунку під час тренувань вона може викликати нудоту і коліки. Прийоми їжі перед тренуванням виглядають так : м’ясо індички або куряча грудка з висівковий хліб або рисом; біфштекс (пам’ятаєте – без жиру) з картоплею; омлет (без жовтка) з вівсяними пластівцями; калорійність не повинна відрізнятися від звичайних прийомів їжі. 

Порцію салату або суп слід з’їсти за 1-2 до тренування, щоб встиг перетравитися. Більш щільну їжу (кашу, сир) можна вжити за півгодини до тренування. Якщо ви хочете наростити м’язову масу, за 30 хвилин до початку тренування дозволяється з’їсти один фрукт (груша, яблуко, полуниця або інші улюблені ягоди), запиваючи це все білковим напоєм. 

Розраховувати білок необхідно так: 0,22 м білка на кожен кг. ваги. Можна випити також стакан чорного міцної кави (але без цукру) або просто зелений чай . Це дозволить мобілізувати жир з жирових прошарків, і тіло скористається ним як паливом. Таким чином набагато пізніше настане втома.

Харчування під час тренування

Харчуання під час тренування

Головним правилом під час тренувань є велике споживання води . Однак не орієнтуйтеся на відчуття спраги.  

Якщо ви помітили почуття спраги, сухість, втома, дратівливість і запаморочення – це перші ознаки зневоднення. Негайно починайте пити воду і трохи відпочиньте від тренування. Воду необхідно приймати перед початком тренування (стакан). 

Під час тренування потроху кожні 15-20 хвилин. Обсяг випитого регулюйте самі, але не перестарайтеся. Якщо час тренування – більше години, необхідно пити спортивні напої. Також під час тренування дозволяється пити фруктові (свіжовичавлені соки). Найкращий сік – апельсиновий.

Харчування після тренування

Харчування після тренування

Їсти потрібно відразу після занять, протягом перших 20 хвилин . Якщо ж ви утримайтеся їжі протягом 2 годин, тренування втрачає будь-який сенс. Результат: нічого не тренується, небагато спалюється жир, але приросту в силі, щільності м’язів, стрункості і швидкості обміну речовин не буде.  

Вуглеводи бажаніше споживати після тренування в рідкому вигляді . Найкращими продуктами вважаються журавлинний і виноградний сік. Крім усього іншого після тренування буде корисно з’їсти білкову їжу.

Краще в формі білкового порошку або напою. Якщо ж не можете пити коктейлі, можна цілком обійтися яєчними білками. Не варто їсти жирну їжу. Так як це сповільнить прохід вуглеводів і білків з шлунку в кров. Слід уникати яловичини, свинини, віддаючи перевагу телятині.

Її можна і потрібно їсти якомога частіше. Виключіть на дві години прийом продуктів, що містять кофеїн : кава, чай, какао і все шоколадне.