Відкриття меморіального барельєфу на честь Івана Чмоли

⚜️30 листопада 2019 р. відбулося урочисте відкриття барельєфу на честь засновника “Пласту” – Івана Чмоли в місті Боярка.

Понад сотню учасників прибули з різних куточків України, щоб віддати шану одному із засновників Національної скаутської організації “Пласт” – Івану Чмолі, полковнику армії УНР.

Барельєф встановили на фасаді будівлі залізничного вокзалу, адже саме тут у лютому 1919-го року українські вояки, захищали місто під командуванням полковника Івана Чмоли. У боях проти російсько-більшовицького війська захисники Боярки кілька днів утримували станцію, не даючи окупантам дістатися Вінниці, де на той час знаходився уряд УНР.

“Відкриття барельєфу це важлива історична подія для вшанування засновника Пласту. Це перший барельєф засновнику Пласту в Україні, вже є три таблички, але це вперше, де є  барельєф, де є обличчя і сподіваюсь, що пам’ятник, повноцінний та окремий, ще буде колись в майбутньому”, – коментує Голова Крайової пластової ради Юрій Юзич

Цей пам’ятний знак разом з пластунами відкрили й онук Івана Чмоли – Богдан Чмола та його дружина Ліза – пластуни з США, реконструктори в одностроях Чорних Запорожців і Січових Стрільців армії УНР, герої російсько-української війни ХХІ ст.

пл.сен. Богдан Чмола із дружиною Лізою

Нам вдалось дізнатися – щоб потрапити на відкриття меморіального барельєфу на честь Івана Чмоли, Богдан та  його дружина Ліза, подолали досить складний шлях з кількома пересадками з літака на літак. «Але врешті-решт з Божою поміччю дістались до Боярки»,-зауважив нащадок легендарного засновника Пласту Івана Чмоли, який постійно проживає в Пітсбургу, що у Сполучених Штатах Америки.

Дякуємо Андрію Ковальову, ініціатору встановлення барельєфу, та його команді за велику працю. Їхні старання не будуть марними. Адже щоразу, стоячи на вокзалі, українці читатимуть надпис на барельєфі і розумітимуть, який важливу роль зіграв Іван Чмола у відродженні Незалежної Української Держави.

Скульптор Олександр Михайлицький

Щиро дякуємо талановитому українському скульптору Олександру Михайлицькому, який створив цей барельєф.

Дякуємо Голові синодального управління по співпраці з молодіжно-патріотичними об’єднаннями Архієпископу Тернопільському і Кременецькому Нестору, який також є пластуном, що провів чин освячення разом зі священиками Православної Церкви України.

⚜️Іван Чмола присвячував свій час вихованню української молоді, спроможної до змін та боротьби за вільну і щасливу Україну. Не забуваймо його старань і прагнень. І завжди пам’ятаємо!