СтороннімВ – так називався родинний табір пташат цього року

СтороннімВ – так називався родинний табір пташат цього року. Таборів було навіть два, бо пташат в станиці Київ зараз ох як багато! Тому пташата розділилися і провели один табір в Карпатах і один на Чернігівщині. Ми розкажемо трохи про табір на Чернігівщині.

Цього року табір був присвячений нашому дому, нашому житлу. Спочатку була Вітальня, де ми обговорювали правила взаємодії один з одним, гостинності, розпочала роботу наша таборова пошта. В той день нас ще чекала перша і далека мандрівка на козину ферму. Далі Кухня, де ми робили заготовки для серветок, вивчали етикет, робили різні кулінарні експерименти, а наймолодші пташата робили намиста своїм мамам з макаронів.

Потім був день Санвузла і друг бунчужний Славко Западнюк провів для цілого табору екскурсію до різних водойм та водовмісних предметів побуту, які створені людиною – викопаний ставок, криниця, помпа, а під кінець діти мали справжній, вручну зроблений трубопровід і багато різних ігор з водою. Був день Дитячої Кімнати, і саме тоді новаки, які, як старші брати і сестри пташат були присутні на таборі і мали свою окрему програму під проводом сестрички Юлі Чумак, зробили для пташат квест по табору, цікаву ватру і навчили їх нових рухливих ігор.

Був день Спорту – тоді, дякуючи пташачій на новацькій мамі Марині Гацько, ми мали справжні естафети і багато цікавих завдань – проїхатися на лижах по траві, наприклад, заплести косичку з величезних шматків тканини і все таке. Був день Гаражу – ми майстрували різний транспорт, а потім робили ціле місто з вуличками, світлофорами і навіть летовищем та вокзалом. Останнім днем табору була Комора – ми потроху збирали речі, прощалися, і, звісно, дізнавалися, хто був чиїм Таємним Другом протягом табору (традиційна гра всіх пластових таборів, коли один одному таємно роблять різні приємності, дарують подарунки та допомагають в побуті).

Щодня вранці ми стартували руханкою, середину дня поводили за читанням книги (велика подяка за щоденні читання подрузі Олесі Мороз, ГР), а ввечері мали ватру або вечірку.
Табір вийшов сонячним, світлим і дуже веселим. З пташатами ніколи не буває по-іншому!
Щира подяка всім батькам і всім пташатам, які таборували з нами. До зустрічі у новому пластовому році, друзі!
 
пл.сен. Оля Юрчишин, Бурх, комендантка табору на Чернігівщині
Фотографії авторства Івана Довганика, фотостудії “Сир”