Хто придумав скотч і причому тут Шотландія

 

91b71aedd1340ab8e6c6d2da27d32d427

Скотч придумали в Америці, і ось як це було. У 1923 році молодий чоловік на ім’я Річард Дрю (Richard G. Drew), гравець на банджо (цей факт чомусь прийнято вказувати), влаштувався на роботу в компанію, скромно що займається виробництвом наждачного паперу.

У 1923 році лаборант компанії 3М Річард Дрю випробовував в автомайстерні нові зразки наждачного паперу. Відволікнувшись від зашкуріванія, він зауважив кричуще неподобство. Виконуючи двобарвне фарбування кузова, малярі не могли домогтися рівної межі між квітами. На забарвлені частини за допомогою клейстеру, саморобного клею і медичного пластиру ліпили газети, але вони трималися погано.

 

sko41 3152


Дрю взявся за розробку клейкої стрічки для автомалярів. Два роки експериментів – і в 1925 році він презентував малярську стрічку Masking Tape. Вона міцно прилипала і легко відлипала, не пошкоджуючи фарбу.

Читайте також: Як переночувати в лісі без намету


Але трапилася звичайна неприємність: керівництво «зрізало» бюджет. Довелося наносити клей тільки по краях стрічки, через що вона морщилась, з’їжджала і зовсім не полегшувала життя малярів. За легендою, один з них сказав: «Рушай до своїх «шотландським» босам і попроси їх додати клею на цю «шотландську» стрічку!». У той час шотландці були символом скупості, і напевно звідси народився образ Скруджа Макдака. Клея на стрічку додали, але назва scotch tape так і прилипло. Почуття гумору у босів Дрю було в порядку.


Як роблять скотч в наш час


Розробляючи клей для прототипу, команда Річарда Дрю експериментувала з рослинними оліями, смолами, камедь, гліцериновим клеєм. Фінальний склад був створений на основі першокласного столярного клею з гліцерином і наносився на паперову основу.


У сучасному виробництві в якості основи для пакувального скотча використовується поліпропілен. Він міцний і жорсткий, не пропускає воду і запахи, стійкий до високих і низьких температур, багаторазовим перегинів, підходить для металізації і друку, екологічно безпечний. Інші види скотча (малярський, двосторонній, армований, алюмінієвий, металізований) виготовляють на паперовій основі, фользі і ПВХ. Клейове покриття – акриловий або каучуковий клей.


Етапи виробництва:

  1. Поліпропіленова плівка надходить на конвеєр з величезних роликів. На полотно надходить розчинник, щоб плівка не склеювалася завчасно.
  2. На одну сторону полотна наносять термоклей. Він постійно повинен бути гарячим, тому зберігається в попередньо розігрітій ємності при температурі 200°C.
  3. Полотно подається на охолоджуючий ролик, який робить клей твердим.
  4. Перемотувати пристрій намотує скотч на 1,5-метрову котушку. Довжина стрічки на одній котушці – 8500 метрів!
  5. З котушок стрічка надходить на ряд лез, розрізають її на кілька смужок заданої ширини. Кожна смужка намотується на картонну основу і опечатується.
  6. Один примірник з кожної котушки перевіряють, катаючи по липкій стороні стрічки металевою кулькою. Його запускають з певної висоти і заміряють відстань, через яку він зупинився. Для кожного типу клейких стрічок ця відстань має відповідати певним нормам.

За матеріалами: https://f.ua/articles/kto-pridumal-skotch.html