Грип: як не захворіти і як лікуватися

1393331195 313821-003Цього року нас знову лякають свинячим грипом, особливо небезпечним і підступним. Але нам з вами, простим хворим, абсолютно все одно, який грип прийшов в цей раз: свинячий або риб’ячий. Заходи профілактики та способи лікування для будь-якого грипу однакові.

Від чого захищатися

Грип – це гостре інфекційне захворювання, викликається вірусом. Передається від людини до людини, поширюється дуже швидко. Вірус щорічно мутує і приходить до нас з новою епідемією.

12626200 1558061897844143 97563957 n

Перші симптоми з’являються протягом одного-двох днів.

 

  • Швидко і раптово піднімається температура.
  • Дуже болить голова.
  • Болять очі при яскравому світлі.
  • З’являється ломота та біль у м’язах і суглобах.
  • Пізніше з’являється кашель, нежить.

Іноді в комплекті з цими симптомами йдуть шлунково-кишкові розлади, біль у грудях, утруднене дихання, запаморочення.

Грип небезпечний, якщо протікає важко і викликає ускладнення. У групі ризику знаходяться маленькі діти, літні люди, вагітні жінки та ті, у кого є хронічні захворювання.

Ліків від грипу не існує. Максимум, що ми можемо зробити, – постаратися не заразитися і підготувати організм так, щоб хвороба пройшла в легкій формі.

Як захиститися від грипу

Грип надзвичайно контагиоз, тобто їм легко заразитися. Оскільки в період епідемії ми не можемо безвилазно сидіти вдома, не спілкуючись з людьми, то навіть з медичною маскою на обличчі ризик зловити вірус дуже великий.

Крім повної ізоляції захист від грипу один – це вакцинація.

Але щеплення потрібно зробити за 2-3 тижні до передбачуваної епідемії, щоб організм встиг виробити імунітет.

На жаль, вакцина захистить тільки від конкретного вірусу. Тобто підхопити іншу ГРВІ (не грип) ви все одно зможете. Але, повірте, звичайні «нежить, кашель, горло болить» – це квіточки порівняно з грипом.

3594895662 c3c854ef08 o 1454413632-e1454434877416-630x418

Решта заходів обережності полягають в тому, що потрібно звести контакти з хворими до мінімуму і зміцнити організм. Значить, краще відкласти походи по людних місцях і поїздки в громадському транспорті, носити одноразові маски, як можна частіше мити руки, забиратися і провітрювати приміщення.

Турбота про організм полягає у здоровому способі життя, повноцінному харчуванні, загартовуванні, гарному відпочинку та спорті. Скуповувати в аптеці препарати «для зміцнення імунітету» марно, грип не піддається вітамінам.

Якщо ви захворіли

Зупинити грип – все одно, що зупинити поїзд. Якщо запізнилися з щепленням, ніхто не зможе гарантувати здоров’я. Що робити, якщо грип до вас добрався?

Залишайтеся вдома.

Обов’язково викликайте лікаря, який випише вам противірусні засоби і нагадає про режим. Якщо на третій-четвертий день хвороби вам не стане краще, викликайте лікаря знову: потрібно перевірити, чи не приєднатися до грипу ускладнення і чи не потрібно міняти лікування.

Що приймати

Ми підібралися до найцікавішого – до ліків. Існує спокуса купити чудо-таблетку, яка повністю захистить від будь-якого грипу. І рекламу з такими обіцянками шукати не треба – сама знайде.

Дійсно, в перші години захворювання прийом противірусних препаратів допомагає легше перенести хворобу.

Існує два класи таких ліків: адамантани (амантадин і ремантадин) та інгібітори нейрамінідази грипу (озелтамівір і занамівір).

У перекладі з медичного на людський це означає, що існує кілька препаратів з зазначеними діючими речовинами, і лікар їх вам обов’язково призначить.

ліки

Для підвищення опірності інфекціям застосовують модулятори місцевого імунітету. Вони можуть бути у формі спреїв для носа, таблеток для розсмоктування, капсул. Зверніть увагу на склад. Препарати в потрібній формі вам теж пропише лікар.

Неймовірна кількість інших засобів (у тому числі широко розрекламованих), швидше за все, допоможе витратити гроші. А ось з грипом нічого не зробить.

Будьте обережні з жарознижувальними. По-перше, не поспішайте збивати температуру, якщо градусник показав 37,3. Терпіть до 38,5 – до цього порога організм за допомогою температури бореться з вірусами без особливої ​​шкоди для вашого стану. Якщо термометр все ж показує більше, ніж потрібно, використовуйте ібупрофен або парацетамол. А ось аспірин краще відкласти (особливо дітям і підліткам).

Як допомогти собі

Хворіти на грип важко і неприємно, але можна собі допомогти, щоб легше перенести симптоми.

  • Більше пийте. Кращі напої – трав’яні чаї і компот із сухофруктів. І більше – це не на одну чашку в день, а на кілька великих кухлів. Рідина допоможе переносити підвищення температури, не допустить закладеності носа і заспокоїть хворе горло.
  • Провітрюйте. Провітрювання – це один із способів дезінфекції приміщення. І вам легше дихати свіжим прохолодним повітрям.
  • Підтримуйте вологість повітря. Оптимальні значення відносної вологості повітря – 40-60%. При такому показнику легше дихається, слизові носа і горла не сушать, а значить, менше страждають від атаки вірусу.
  • Кожен день проводьте вологе прибирання. У перші дні хвороби навіть ворушитися не хочеться, але попросіть когось допомогти з миттям підлог і протиранням меблів. Вологе прибирання допомагає підтримувати правильний мікроклімат.
  • Хворійте, по можливості, в окремій кімнаті, а при спілкуванні з людьми надягайте маску, щоб нікого не заразити. Їсти й пити потрібно з окремої посуду.

І пам’ятайте, що грип розвивається з величезною швидкістю. Краще витратити кілька днів і відлежатися вдома, поки організм справляється з хворобою, ніж кілька тижнів боротися з ускладненнями в лікарні.