Добірка перевірених ресурсів про ситуацію з COVID-19🦠

COVID-19.

СКОБ, друзі! У час коли ситуація з вірусом COVID-19 оголошена світовою пандемією, а у Україна перебуває на карантині Київський Пласт закликає зберігати спокій, мити руки та пам’ятати про те, що свою безпеку кожен несе відповідальність сам

Поки ви перебуваєте на карантині увесь світ живе онлайн, а інформаційний простір переповнений чутками, фейками навпереміш з офіційними новинами та повідомленнями. Тож ми зібрали для вас добірку перевірених ресурсів про ситуацію з COVID-19🦠

Поширюйте друзям та довіряйте лише офіційним джерелам!

📌https://covid19.com.ua/

Перш за все, уся інформація про вірус COVID-19 в Україні та рекомендації від МОЗ можете знайти на офіційному сайті. Він постійно доповнюється актуальними новинами про ситуацію та обмеження пов’язані з вірусом, тут же  розділ офіційний них відповідей на найпоширеніші запитання. 

📌https://t.me/COVID19_Ukraine 

Єдиний Telegram-канал про коронавірус в Україні, верифікований Міністерством охорони здоров’я України. Оперативна інформація про поточну ситуацію та останні дані.

📌https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) висвітлює офіційну та актуальну інформацію по вірусу у світі. Офіційну статистику пандемії щодня можна відслідковувати тут – https://www.worldometers.info/coronavirus/

📌Для того щоб не піддаватись фейкам радимо прочитати статтю від ВООЗ про поширені міфи навколо вірусу – https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters, український переклад знайдете тут – https://www.ukrinform.ua/rubric-world/2895343-garaca-vanna-ta-holod-u-vooz-sprostuvali-mifi-pro-koronavirus.html (Укрінформ).

Пластун дбає про своє здоров’я.

Пам’ятайте, вакцини від вірусу, досі НЕМАЄ, тому найкращий захист – заходи безпеки. Радимо ознайомитись з інфографікою: основні заходи безпеки та інструкція, що варто робити, якщо ви відчули у себе симптоми ГРВІ. 

Усі матеріали знаходяться тут – https://drive.google.com/open?id=1G700UYcSvM2_3J5PDe6UDS3avKHDF6l8

Їх можна роздрукувати і повістити вдома, у під’їзді, надіслати рідним та близьким. Ми радимо не виходити з дому без потреби, але якщо все ж доведеться захистіть себе (візьміть антисептик, якщо хворієте – вдягніть маску) і візьміть кілька роздруківок щоб повісити в під’їзді свого будинку, дошці оголошення, іншому місці, залишити якусь кількість (якщо є така можливість) у магазині, аптеці.

Пластун корисний.

У найбільшій групі ризику знаходяться люди похилого віку – це бабусі та дідусі яким потрібна допомога у купівлі продуктів та ліків, адже вони мають бути на самоізоляції.  У вас є змога допомогти та запропонувати сходити замість них по продукти, або ліки. Для цього лишаємо шаблон листівки, що допоможе вам у цьому. Її можна повісити у під’їзді будинку, або лишити біля дверей літніх сусідів. НЕ виходьте з дому без потреби, але якшо вийшли – це ще один привід щодня робити добрі справи. 

☎️Наостанок, як у вас лишились будь-які питання звертайтесь на Урядову гарячу лінію: 1545

Бережіть себе та будьте здорові!