Бій під Крутами: факти тих подій які вплинули на нашу історію

Бій під Крутами: факти тих подій які вплинули на нашу історію

В цій статті ми вирішили розповісти про факти, які наразі відомі про бій під Крутами. Адже як виявилося, багато громадян не знає про цю трагічну сторінку в Історії України. Переважній більшості людей, досить важко дати відповідь на питання «Чому Бій під Крутами – це трагічна сторінка в Історії України». Саме це і надихнуло нас на написання цієї статті.

Що ж, давайте розглянемо основні факти про цей бій.

  1. Бій відбувся 29 січня 1918 року.

Зараз є чимало суперечок стосовно правдивості цього факту. Але саме цю дату пишуть в підручниках, саме 29 січня є офіційним днем вшанування пам’яті героїв Крут на державному рівні.

  1. Бій відбувся на станції «Крути».

Станція знаходиться в межах Чернігівської області, між селищами «Пам’ятне» та «Крути». Це близько 130 кілометрів на північний схід від Києва. А також 18 кілометрів від Ніжина.

  1. Бій відбувся між російським підрозділом Червоної Гвардії, та кадетами з Києва.

Сам бій тривав приблизно 5 годин. Підрозділ Червоної Гвардії налічував 4000 гарно вишколених, озброєних, загартованих в боях солдат. Натомість Кадетів було всього 300 чоловік. Бойового досвіду вони не мали, та і оснащення в них було значно гіршим. Але не дивлячись на це, студенти змогли тимчасово зупинити наступ Російських військ на Київ. Після бою ця частина Червоної Гвардії виявилась не боєздатною і вимагала поповнення бойового складу.

  1. Студенти призупинили наступ!

Саме тому ця подія і є настільки важливою для нас! Російські війська не мали змоги наступати 4 дні після бою. За цей час Українські війська здійснили організований відступ, підриваючи за собою мости та колії. З цієї причини, війська Муравйова вже не мали можливості перевозити боєприпаси та інший реманент залізницею. Вони робили це на селянських возах, запряженими кіньми по розмоклій дорозі.

Окрім цього така затримка дала змогу Українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

  1. Вшанування цієї події

В 2006 році на місці бою було встановлено пам’ятник. А до 80 річчя події було випущено пам’ятну монету номіналом в 2 гривні. Також Павло Тичина написав про бій вірш «Пам’яті тридцяти». В 2012 році на Аскольдовій могилі замінили дерев’яний хрест, на виготовлений із каменю «Козацький хрест».
Пластуни що року вшановують “Крутян”.

Цього року плануємо поїздку до станції “Крути”. Поїздка відбудеться 29 січня 2017 року. Деталі можна дізнатися за посиланням

Зголоситись до поїздки